Aktualności
-
Jesienne porządki, pytania, refleksje...
Przed zakończeniem kolejnego sezonu badawczego, porządkując nasze prace i znaleziska, zadaliśmy sobie kilka pytań.
-
Drewno - paliwo, które zaskakuje współczesnych naukowców.
Nasz pionierski upór w dowodzeniu, że drewno i gaz drzewny były głównymi paliwami procesu dymarskiego jest powszechnie znany. Czy słyszeliście jednak cokolwiek o piecach rakietowych?
-
Testament Profesora Bielenina
Od ostatniej naszej aktywności na stronach internetowych Projektu HUTNIA minęły trzy miesiące. Nie oznacza to, że w tym czasie nic się nie wydarzyło. Wręcz przeciwnie. :)
-
11. Międzynarodowe Warsztaty Starożytnego Hutnictwa 2014
W dniach 26 - 30.08.2014 r. na terenie Centrum Kulturowo-Archeologicznego w Nowej Słupi spotkają się wiodący rekonstruktorzy starożytnego hutnictwa żelaza z całej Europy. Będzie gorąco!
-
List otwarty S.Orzechowskiego
Dwa dni temu otrzymaliśmy korespondencję, którą jesteśmy zobowiązani opublikować...
-
"REGION ŻELAZA. Centra hutnicze kultury przeworskiej"
Monografia autorstwa dr. Szymona Orzechowskiego - najnowsza i najobszerniejsza pozycja wydawnicza w historii badań nad hutnictwem dymarskim.
-
Logika badań naukowych
Wyprzedzając kolejną porcję wiedzy jaką opublikujemy, proponujemy Wam pracę domową.
-
Recenzja artykułu "Starożytne górnictwo i hutnictwo świętokrzyskie - nowe kierunki badań"
Artykuł archeologów Agaty Migdalskiej i Kamila Niemczaka o pracach Projektu HUTNIA został oceniony. Komentarz Marcina Marciniewskiego do artykułu - również.
-
Argumenty
Stanowią podstawę rzetelnej dyskusji. To one, zasiane trzy lata temu przez nasz zespół, trafiły na żyzną glebę, dając dziś pierwsze plony niekonwencjonalnie uprawianej nauki.
-
STOP. STOP. STOP.
W odpowiedzi na lawinę pytań związanych z artykułem, który ukazał się na łamach Gazety Wyborczej zamieszczamy w przelocie kilka wolnych myśli, które stanowią swojego rodzaju komentarz do zawartej w artykule treści i echa jakie wywołał.